Concertinformatie

Datum: zo 28 dec
Aanvang: 11:00u
Prijs: € 22,50

Programma

Indiase raga’s


Artiesten

Arjan Linker Trombone Niti Biswa Tabla Claudio Spieler Percussie

Over dit concert

De jonge Nederlandse componist en trombonist Arjan Linker heeft zich grondig verdiept in de Indiase muziek. Hij kent de geheimen van de raga’s en hij verrijkt deze diepgewortelde muzikale traditie op geheel eigen wijze. Dat leverde hem dit jaar al de Grachtenfestivalprijs op. Met Niti Biswas op tabla en Claudio Spieler op percussie neemt Linker je mee naar een Nederlandse blik op de Indiasa raga.

Net als in de Indiase traditie zal het trio zittend op de grond eigen werk spelen, improviseren en nieuwe verrassende klanken en afslagen toevoegen aan de ragatraditie. Een meditatieve reis met ‘ritme als middel om de wereld delicaat te bereiken’ en de trombone in een opvallende hoofdrol. Ook de ware percussieliefhebber komt volop aan zijn trekken met de opzwepend ritmische duetten van Niti Biswas en Claudio Spieler.

Als Internationaal Kamermuziekfestival Utrecht vinden wij onze maatschappelijke rol net zo belangrijk als onze muzikale rol. Daarom bieden we in de serie Ritme van de wereld verschillende makers de ruimte om via hun muziek verhalen te delen over onderwerpen die nu in onze maatschappij spelen. Dit jaar is multitalent en Utrechts Stadscomponist Nawras Altaky curator van de serie. De in Syrië geboren ud-speler, componist en zanger zoekt in de verschillende concerten naar de verbinding tussen verschillende culturen. Een mooi teken van verbroedering in een tijd vol polarisatie.

Zie ook

ma 29 dec
13:00u
Verborgen juwelen
Bijzondere vertolkingen van bekend strijkkwartetrepertoire
za 27 dec
14:00u
Appeltaartconcert
zo 28 dec
16:00u
Avondconcert en zondagmatinee
Eenmalig concert van Janine Jansen en de Utrecht Festival Strings
zo 28 dec
14:30u
Ritme van de wereld

Nieuwsbrief

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en ontvang de laatste updates

Nieuwsbrief