Concertinformatie

Datum: wo 30 dec
Aanvang: 15:00u
Prijs: € 24

Programma

Ysaÿe Sonate voor twee violen Boris Brovtsyn viool Leonhard Baumgartner viool
Fauré Pianokwartet in c Janine Jansen viool Amihai Grosz altviool Hugo Svedberg cello Nikola Meeuwsen piano


Over dit concert

Goed voorbeeld doet goed volgen. Dit simpele adagium is het fundament onder de New Generationconcerten van het Internationaal Kamermuziekfestival Utrecht. Jonge talentvolle internationale musici die samenspelen met gevestigde artiesten, een betere leerschool is er niet. Dat ervoer Nikola Meeuwsen, die inmiddels zelf een gevestigd pianist aan het worden is, aan den lijve. Nu zorgt hij met Janine Jansen en altviolist Amihai Grosz voor een veilige haven waarin de jonge cellist Hugo Svedberg kan bloeien. Violist Boris Brovtsyn neemt op zijn beurt zijn jongere collega Leonard Baumgartner op sleeptouw.

Leonard Baumgartner kan zich meteen laten zien en horen in de omvangrijke Sonate voor twee violen van Eugène Ysaÿe. Het werk uit 1915 is een van de meest substantiële stukken voor deze combinatie. Ysaÿe, zelf een groot violist, weet met de twee instrumenten een waarlijk orkestrale wereld te schetsen. Ook Fauré slaagde er in om met ‘weelderige cantabiles en een verfijnde textuur’, aldus de beroemde Duitse musicoloog Carl Dahlhaus, een orkestrale impressie te bewerkstelligen. En dat terwijl Ysaÿe’s Pianokwartet uit 1876 zijn eerste poging was om voor een groter kamermuziekensemble te schrijven. 

Elke editie van het Internationaal Kamermuziekfestival Utrecht nodigt Janine Jansen onder de noemer ‘New Generation Artists’ een aantal veelbelovende jonge internationale musici uit. Veelal prijswinnaars van belangwekkende concoursen en musici die op de drempel staan van een grootse carrière. Deze musici spelen ook elders tijdens het festival een rol, maar in de Grote Zaal zijn de spotlights geheel op hen gericht en gaan ze onder aanvoering van Janine Jansen en pianist en Young Artist in Residence Nikola Meeuwsen spannende samenwerkingen aan. 

Zie ook

di 29 dec
14:30u
Ritme van de wereld
Met première van een nieuwe compositie door Nawras Altaky
ma 28 dec
11:30u
Verborgen juwelen
Solo celloconcert in de Domtoren
zo 27 dec
14:00u
Familieconcert
Magische familievoorstelling gebaseerd op The Planets van Gustav Holst
wo 30 dec
11:00u
Huiskamerconcerten

Nieuwsbrief

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en ontvang de laatste updates

Nieuwsbrief